KŪRYBIŠKUMO DIRBTUVĖS
kino kūrimo ir vaizduotės praktikos


Tai unikalus 14 praktinių užsiėmimų ciklas, apjungiantis kino kūrimo praktikas ir vaizduotės pratimus. Dirbtuvėse jaukinsimės kūrybiškumą kaip kasdienį gyvenimo procesą: Kaip naudodamas audiovizualines išraiškos priemones galiu išreikšti savo emocijas? Iš kokių judančių vaizdų susideda mano diena? Ką bendro turi man svarbaus įvykio prisiminimas ir dramaturginė trumpo filmo struktūra?  

Sieksime, kad kūrybiškumo pažinimas taptų įrankiu reflektuoti asmenines patirtis ir atmintį, įgalintų geriau pažinti savo autentišką pasaulėjautą ir matymą. Saugiame nedidelės grupės rate mokysimes analizuoti filmus, aptarnėti vienas kito atliktas užduotis, garsiai kalbėti apie savo idėjas.

Kūrybiškumo dirbtuves sudaro:


I. Kino kalbos gramatikos pagrindai


Sužinosite apie pagrindinius filmų kūrimo etapus. Atlikdami nedideles praktines užduotis, mokysitės pasakoti istorijas, atskleisti audiovizualinio pasakojimo teikiamas galimybes, kurti personažus. Aptarsime ir praktiškai pažinsime montažo pagrindus ir garso svarbą kino filmuose. II. Kūrybiškumo pratimai


Atlikdami nesudėtingus pratimus bei dalyvaudami skirtingų lektorių vedamose paskaitose, pažinsite pagrindinius kiekvieno žmogaus kūrybiškumą maitinančius šaltinius:

  • Kūryba, kuri kyla iš asmeninės patirties (atminties tyrinėjimas);
  • Kūrybą, kuri kyla iš aplinkinio pasaulio stebėjimo;
  • Kūryba, kurią įkvepia kiti meno kūriniai, populiarioji kultūra.

Nikitos  Ševcovo nuotrauka


Kam skirtos dirbtuvės?


Visiems smalsiems suaugusiems, kurie:

  • nori praktiškai susipažinti su kino gramatikos pagrindais;
  • siekia lavinti savo kūrybinį mąstymą;
  • domisi gilesniu savęs ir aplinkinio pasaulio pažinimu.


Trukmė?


14 paskaitų po 2 val. 


Kada?


Dirbtuvės vyks nuo 2024 m. kovo  5 d. iki gegužės 28 d.
 
Kiekvieną antradienį 18 val.


Kur?


Kauno kultūros centre
Adresas: Vytauto pr. 79, Kaunas


Kaina?


480 eur (galima mokėti dalimis)
Jeigu kartu registruojasi du dalyviai ar daugiau, kaina asmeniui - 440 eur


Registracija

 

 

LEKTORIAI

 

Laura Udra

Kino režisierė ir scenaristė. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė kino režisūros bakalaurą. Jos diplominis trumpametražis filmas „Juoda juoda naktis“ atrinktas į prestižinio Camerimage kino festivalio Studentų Etudų Panoramą bei nominuotas "Sidabrinės gervės" apdovanojimuose (Metų geriausio studento darbo kategorijoje).
Laura nuo keturiolikos metų keliavo po pasaulį dirbdama profesionaliu modeliu. Mados fotografų bei dizainerių darbo proceso stebėjimas tapo jos pirmąją neoficialia vizualinio meno mokykla. Prieš pasukdama į kino režisūrą, baigė Menotyros studijas Vytauto Didžiojo universitete. Ėjo Nacionalinio Kauno dramos teatro atstovės spaudai pareigas. Vėliau rašė tekstus kaip laisvai samdoma kultūros žurnalistė, domėjosi šiuolaikinio šokio bei šiuolaikinio cirko lauku.
Šiuo metu vysto savo trumpametražio filmo projektą, režisuoja muzikinius vaizdo klipus. Dirba kino edukacijos srityje. Tobulinasi lankydama įvairias kino dirbtuves. Yra Mentorystės programos, skirtos kino ir TV industrijoje dirbančioms moterims, ,,Lithuanian Mentorship 2023" ugdytinė.

Daugiau info: www.lauraudra.com 

Nikolas Verseckas

Vaizdo operatorius. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė bakalauro studijas. Jo diplominio filmo „Juoda juoda naktis“ (rež. Laura Udra) premjera įvyko prestižiniame kinematografijos menui dedikuotame festivalyje EnergaCamerimage 2023 (Student Etude Panorama). 

Nikolas yra filmavęs muzikinius klipus tokiems atlikėjams kaip Free Finga, Jessica Shy, Saulės Kliošas, DJ Nevykėlė, Antikvariniai Kašpirovskio dantys, Inga Jankauskaitė, Petunija, Justė Kraujelytė ir kt. Jo filmuotas muzikinis klipas (Free Finga - Atlanta) ,,Klipvid 2022" apdovanojimuose  buvo išrinktas Geriausių metų muzikiniu klipu. 
Kaip asistentas dirbo tokiuose dideliuose tarptautiniuose kino projektuose kaip ,,Černobylis"; Coca-colaMcdonaldsHonda, Adidas, kt. reklamose.

Instagram paskyra: nikolasver_

Laurynas J. Kamarauskas

Garso dizaineris, muzikantas ir fotografas, savo kūriniuose nagrinėjantis skirtingų garsų ir vizualinių formų poveikį žmogui.  Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje studijuoja garso dizaino specialybę.  Dirba kino filmų, muzikos, teatro ir kitų projektų garso įrašų inžinieriumi. Kuria muziką ir muzikines kompozicijas iš atmosferos garsų (pvz., vėjo, lietaus lašų, šviesoforo skleidžiamų garsinių signalų, t.t.), eksperimentuoja su muzikos instrumentų skambesiu. Fotografuoja analogine technika, kuria garsą ir vaizdą apjungiančias instaliacijas.
Laurynas yra muzikos grupės ,,Sraigės Efektas" narys. Veda paskaitas „Skalvijos“ kino akademijoje.Inga Galinytė

Tarpdisciplininio meno ir performanso menininkė. Vilniaus dailės akademijoje įgijo bakalauro ir magistro laipsnio diplomus. Savo kūrybiniuose projektuose eksperimentuoja su skirtingomis medžiagomis ir medijomis. Pasitelkdama savitą performatyvią kalbą, tyrinėja performanso meno, šiuolaikinio šokio ir teatro disciplinas, eksperimentuoja su vizualiojo meno praktikomis.
Inga dalyvavo šokio kompanijos ORIANTHEATRE  organizuotoje Paryžiaus vasaros akademijoje, tyrinėjo choreografo Ohado Naharino sukurtą judesio kalbą 'Gaga' Tel Avive, buvo atrinkta dalyvauti vasaros programoje teatro režisieriaus Roberto Wilsono įkurtame Watermill centre Niujorke.
Menininkės kūryba (bendradarbiaujant su Anna Papathanasiou) pristatyta Lietuvos Pelkių paviljone 16-osios Venecijos architektūros bienalės metu ir 12-ojoje Kauno bienalėje, kasmetiniame Gala renginyje The Watermill centre Niujorke, ir kituose meno projektuose, festivaliuose.
Inga tiria atminties, trauminių patirčių, empatijos ir vaizduotės sąsajas. 

Daugiau info: www.ingagalinyte.com

Silvija Kuodytė

Kino režisierė, scenaristė ir montuotoja. 2022 metais baigė vaizdo režisūros bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Jos diplominis filmas ,,Aš tave nužidysiu" (,,Ja tibia ubju") atrinktas į Skanoramos kino festivalio konkursinę trumpametražių filmų programą.
Kaip montažo režisierė dirba tiek prie savo trumpo metro fimų, tiek prie kitų projektų - montavo trumpametražį dokumentinį filmą „15x2 LT dizainas“ (rež. L.Udra), kultūrinio tinklaraščio laidas „Apie ką tylite“, gyvo garso pasirodymą LRT studijoje „Sraigės Efektas - Tu Kalbi Tartum Jūra (Live)“  ir t.t. 

Silviją stebi žmones, klausosi svetimų pokalbių, yra tarsi žmogiškų istorijų talpykla, kol galiausiai jos pastebėjimai ir jausmai nugula kūryboje.
Šiuo metu gilina vaizdo režisūros žinias magistro studijose ir rašo debiutinio pilno metro filmo scenarijų.

Using Format