KŪRYBIŠKUMO DIRBTUVĖS
7 pasimatymai su vidiniu Kūrėju


Tai 7 patyriminių užsiėmimų ciklas, skirtas vidiniam Kūrėjui reabilituoti ir sustiprinti. Apjungdami vaizduotės pratimus ir nesudėtingas audiovizualines užduotis, jaukinsimės kūrybą kaip kasdienį gyvenimo procesą: Kaip naudodamas audiovizualines išraiškos priemones galiu išreikšti savo emocijas? Iš kokių vaizdų susideda mano diena? Ar blogos idėjos yra tikrai blogos? Svarbiausia, kursime saugią aplinką savo vidiniam menininkui augti ir skleistis.

Sieksime, kad kūrybiškumo pažinimas taptų įrankiu reflektuoti asmenines patirtis ir atmintį, įgalintų geriau pažinti savo autentišką pasaulėjautą ir matymą. Saugiame nedidelės grupės rate mokysimes atrasti asmeninį ryšį su kūrybos procesu, išsivaduoti iš vidinės cenzūros, garsiai kalbėti apie savo idėjas ir išgirsti kitą. Ieškosime vidinės laisvės ir lengvumo taškų, kurie įkvėptų kurti net tuos, kurie niekada nelaikė savęs kūrybingais žmonėmis!

Atlikdami nesudėtingus pratimus (fotografuodami, filmuodami, rašydami, t.t.), pažinsite pagrindinius kiekvieno žmogaus kūrybiškumą maitinančius šaltinius:

  • Kūryba, kuri kyla iš asmeninės patirties (atminties tyrinėjimas);
  • Kūrybą, kuri kyla iš aplinkinio pasaulio stebėjimo;
  • Kūryba, kurią įkvepia kiti meno kūriniai ar... kvapai!

    Tebūnie tai vieta, kur įvairaus amžiaus ir patirties žmonės kuria, mokosi vieni iš kitų ir atskleidžia savo kūrybinį potencialą!

Kadras, spalva, garsas, personažas, naratyvas... - kino filmo kūrimo elementai, kurių pasitelkimas kasdienybėje gali tapti puikiu savęs ir aplinkinio pasaulio pažinimo įrankiu. Įrankiu prieinamu kiekvienam, kuris siekia mankštinti savo vidinį Kūrėją.

*SVARBU! Tai nėra kino gramatikos ar meno kūrimo kursai. Šių dirbtuvių metu pagrindinis dėmesys skiriamas  kūrybinei laisvei, savirefleksijai ir saugiam grupės narių tarpusavio santykiui kurti. Fotografuosime, rašysime ir filmuosime taip, kaip kiekvienas mokame ir norime. Šįkart taisyklės ir visažinis kritikas liks už durų!


Pasimatymų su vidiniu Kūrėju temos:

  • Autoportretas
  • (Pa)stebėjimas
  • Vidinė cenzūra
  • Konfliktas
  • (Įsi)klausymas 
  • Herojaus kelionė
  • ir kt.

Kadras iš muzikinio klipo: Miškas - Unt Aukšta


Kam skirtos dirbtuvės?


Visiems smalsiems suaugusiems, kurie:

  • kuria ar nedrįsta kurti;
  • siekia praktikuoti kūrybiškumą kasdienybėje;
  • domisi gilesniu savęs ir aplinkinio pasaulio pažinimu;
  • ieško bendraminčių;
  • tiki, kad vidinis Kūrėjas gyvena kiekviename iš mūsų - nepriklausomai nuo profesijos, išsilavinimo ar amžiaus.


Trukmė?


7 susitikimai po 2 val. 


Kada?


Dirbtuvės vyks nuo 2025 m. sausio 8 d. iki vasario  26 d.
 
Kiekvieną trečiadienį 19.00-21.00 val.


Kur?


„Meno avilio“ sinematekoje
Adresas: A. Goštauto g. 2, Vilnius


Kaina?


245 eur (galima mokėti dalimis)
*Ankstyva registracija (iki gruodžio 8 d.) - 210 eur
*Jeigu kartu registruojasi du dalyviai ar daugiau, kaina asmeniui - 210 eur
*Ankstesnių dirbtuvių dalyviams - 210 eur

Registracija

 

 

LEKTORĖ

 

Laura Udra

Muzikinių klipų ir kino režisierė, scenaristė. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė kino režisūros bakalaurą. Jos diplominis trumpametražis filmas „Juoda juoda naktis“ nominuotas "Sidabrinės gervės" apdovanojimuose Metų geriausio studento darbo kategorijoje.
Laura prieš pasukdama į kino režisūrą, baigė Menotyros studijas Vytauto Didžiojo universitete. Ėjo Nacionalinio Kauno dramos teatro atstovės spaudai pareigas. Vėliau rašė tekstus kaip laisvai samdoma kultūros žurnalistė, domėjosi šiuolaikinio šokio bei šiuolaikinio cirko lauku.
Šiuo metu studijuoja LMTA Nacionalinėje kino mokykloje, kino režisūros magistratūros studijose, kurių metu vysto meninį tyrimą moterų režisierių autocenzūros ir kūrybinės laisvės tema. Taip pat režisuoja muzikinius vaizdo klipus ar reklamas. Dirba kino/kūrybiškumo edukacijos srityje kaip laisvai samdoma lektorė bei Skalvijos kino akademijos dėstytoja. 

Daugiau info: www.lauraudra.com 

 ,,Trečius metus dirbdama kino edukacijos ir kūrybiškumo ugdymo srityje, pastebiu, kad scenarijaus rašymo ir kino gramatikos teorija yra naudinga ne tik saujelei kiną kuriančių profesionalų. Praktinės kino kūrimo užduotys pasiduoda dažnam bet kokios profesijos žmogui. Negana to, turi galią kasdienybę paversti nuolatiniu kūrybos procesu.”

Using Format