KINO DIRBTUVĖS
Įvadas į kino kūrimą suaugusiems


Tai suaugusiems skirtas 12-os užsiėmimų kursas, kurio metu teoriškai ir praktiškai susipažinsite su kino kūrimo procesu.

Dirbtuvių metu sužinosite apie pagrindinius kino filmo kūrimo etapus - nuo idėjos iki kino filmo peržiūros.
Atlikdami įvairias praktines užduotis, susipažinsite su trumpo filmo dramaturgine struktūra, mokysitės kalbėti vaizdais, kurti garsą, pasakoti trumpas kino filmų vertas istorijas, atrasti personažus, įsižiūrėti į supantį pasaulį ir iš ten semtis įkvėpimo. Aptarsime ir praktiškai pažinsime montažo pagrindus ir garso svarbą kino filmuose. 

Saugiame nedidelės grupės rate mokysimes analizuoti filmus, aptarnėti vienas kito atliktas užduotis, garsiai kalbėti apie savo kūrybines idėjas.

Dovydo Bučo nuotrauka


Kam skirtos dirbtuvės?


Visiems smalsiems suaugusiems, kurie:

  • nori teoriškai ir praktiškai susipažinti su kino gramatikos pagrindais;
  • siekia lavinti savo kūrybinį mąstymą;
  • nori atrasti kūrybos bendraminčių ratą.


Trukmė?


12 paskaitų po 2 val. 


Kada?


Dirbtuvės vyks nuo 2023 m. spalio 17 d. iki 2024 m. sausio 23 d. 

Kiekvieną antradienį 18.30 val.


Kur?


Kauno kultūros centre
Adresas: Vytauto pr. 79, Kaunas


Kaina?


410 eur 
(galima mokėti dalimis kas mėnesį)
Jeigu kartu registruojasi du dalyviai ar daugiau, kaina asmeniui - 380 eur


Registracija

 

 

Atsiliepimai

 

,,Džiaugiuosi, kad tai nebuvo vien teorijos paskaitos, kurių pilna youtube. Mums patiems buvo leista prisiliesti prie įvairių sričių - kadruotės piešimas, mikrofonų apžiūra, personažo kūryba, filmo montažo analizė..."

Saulė

,,Tikrai labai superiniai mokymai, pranoko lūkesčius. Labai gaila, kad pati grupelė nedrąsi buvo, kambario atmosfera kartais mirtina tyla užpildydavom :D"

Vygantas

Kino režisūros paskaitos buvo naudingiausios ir labiausiai įtraukiančios, įvairūs kūrybiniai pratimai labai labai patiko, daug informacijos, bet viskas labai aiškiai pateikta.

V.

 

LEKTORIAI

 

Laura Udra

Kino režisierė ir scenaristė. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė kino režisūros bakalaurą. Jos diplominis trumpametražis filmas „Juoda juoda naktis“ atrinktas į prestižinio Camerimage kino festivalio Studentų Etudų Panoramą bei nominuotas "Sidabrinės gervės" apdovanojimuose (Metų geriausio studento darbo kategorijoje).
Laura nuo keturiolikos metų keliavo po pasaulį dirbdama profesionaliu modeliu. Mados fotografų bei dizainerių darbo proceso stebėjimas tapo jos pirmąją neoficialia vizualinio meno mokykla. Prieš pasukdama į kino režisūrą, baigė Menotyros studijas Vytauto Didžiojo universitete. Ėjo Nacionalinio Kauno dramos teatro atstovės spaudai pareigas. Vėliau rašė tekstus kaip laisvai samdoma kultūros žurnalistė, domėjosi šiuolaikinio šokio bei šiuolaikinio cirko lauku.
Šiuo metu vysto savo trumpametražio filmo projektą, režisuoja muzikinius vaizdo klipus. Dirba kino edukacijos srityje. Tobulinasi lankydama įvairias kino dirbtuves. Yra Mentorystės programos, skirtos kino ir TV industrijoje dirbančioms moterims, ,,Lithuanian Mentorship 2023" ugdytinė.

Daugiau info: www.lauraudra.com 

Nikolas Verseckas

Vaizdo operatorius. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė bakalauro studijas. Jo diplominio filmo „Juoda juoda naktis“ (rež. Laura Udra) premjera įvyko prestižiniame kinematografijos menui dedikuotame festivalyje EnergaCamerimage 2023 (Student Etude Panorama). 

Nikolas yra filmavęs muzikinius klipus tokiems atlikėjams kaip Free Finga, Jessica Shy, Petunija, IamRey, Justė Kraujelytė ir kt. Jo filmuotas muzikinis klipas (Free Finga - Atlanta) ,,Klipvid 2022" apdovanojimuose  buvo išrinktas Geriausių metų muzikiniu klipu. 
Kaip asistentas dirbo tokiuose dideliuose tarptautiniuose kino projektuose kaip ,,Černobylis"; Coca-colaMcdonaldsHonda, Adidas, kt. reklamose.

Instagram paskyra: nikolasver_

Laurynas J. Kamarauskas

Garso dizaineris, muzikantas ir fotografas, savo kūriniuose nagrinėjantis skirtingų garsų ir vizualinių formų poveikį žmogui.  Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje studijuoja garso dizaino specialybę.  Dirba kino filmų, muzikos, teatro ir kitų projektų garso įrašų inžinieriumi. Kuria muziką ir muzikines kompozicijas iš atmosferos garsų (pvz., vėjo, lietaus lašų, šviesoforo skleidžiamų garsinių signalų, t.t.), eksperimentuoja su muzikos instrumentų skambesiu. Fotografuoja analogine technika, kuria garsą ir vaizdą apjungiančias instaliacijas.
Laurynas yra muzikos grupės ,,Sraigės Efektas" narys. Veda paskaitas „Skalvijos“ kino akademijoje.Silvija Kuodytė

Kino režisierė, scenaristė ir montuotoja. 2022 metais baigė vaizdo režisūros bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Kaip montažo režisierė dirba tiek prie savo trumpo metro fimų, tiek prie kitų projektų - montavo trumpametražį dokumentinį filmą „15x2 LT dizainas“ (rež. L.Udra), kultūrinio tinklaraščio laidas „Apie ką tylite“, gyvo garso pasirodymą LRT studijoje „Sraigės Efektas - Tu Kalbi Tartum Jūra (Live)“  ir t.t. 
Silviją stebi žmones, klausosi svetimų pokalbių, yra tarsi žmogiškų istorijų talpykla, kol galiausiai jos pastebėjimai ir jausmai nugula kūryboje.
Šiuo metu gilina vaizdo režisūros žinias magistro studijose ir rašo debiutinio pilno metro filmo scenarijų.

Using Format